• Absolwenci klasy Liceum Agrobiznesu w Marcinkowicach

03.06.2022

28 maja Absolwenci klasy Liceum Agrobiznesu w Marcinkowicach spotkali się po 20 latach. Maturę pisali w 2002 roku. Wychowawcą klasy był mgr. Krzysztof Pierzchała. Dzisiaj już jako 40 latkowie, z dużą determinacją i perfekcyjnym planem zorganizowali wspaniałe spotkanie w którym brało udział 23 uczniów i 3 nauczycieli. Do matury przystępowało 30 abiturientów. Wielu z nich rozjechało się po świecie, nie stanęło to jednak na przeszkodzie aby wspólnie celebrować taką rocznicę. Byli zawsze zorganizowaną i pełną pomysłów klasą, co tylko ułatwiło spotkanie po latach. To było dla wszystkich niesamowite doświadczenie, pełne emocji i oczywiście wspomnień. Jak to mawiał Profesor Rogodziński " Nie znacie dnia ani godziny..." oni doskonale wiedzieli kiedy i gdzie się spotkają.

Tekst: Barbara Serafin - absolwentka klasy Liceum Agrobiznesu

Zdjęcia: Barbara Serafin

• Dzień czwarty

Szkolimy się z profesjonalistami

na strzelnicy Atut Training Center w Mochnaczce Wyżnej

Dzisiaj odbył się spektakularny pokaz medycyny pola walki z udziałem wojskowych z 6 batalionu i członków Ranger. Przeprowadzono patrol z elementem wymiany ognia, pozorację rannego i ewakuację. Drużyna za osłoną samochodu wykonała pracedurę medyczną M.A.R.C.H.E. Młodzież z klas policyjnych uczestniczyła w teoretyczno- praktycznych zajęciach z medycyny pola walki. Zajęcia tropiące z wykorzystaniem psa o imieniu "Pocisk" wzbudziły największe zainteresowanie. Klasy wojskowe pokonały tor przeszkód zakończony strzelaniem z broni krótkiej i długiej, realizowali również budowę schronienia tymczasowego oraz zapoznali się ze sposobami budowania i rozpalania różnego rodzaju ognisk.

Tekst i zdj.: Aneta Hajduga i Przyjaciele

• Dzień trzeci - Jest moc!

03.06.2022

W dniu 01.06 rozpoczęliśmy zaplanowane manewry terenowe polegajace na poruszaniu się zespołów mieszanych policyjno- wojskowych. Grupy według wyznaczonych azymutów poruszały się po punktach rozmieszczonych w masywie górskim, wykonując na poszczególnych stanowiskach zadania związane z medycyną, taktyką wojskową i topografią. Zakończono ten trudny, pracowity ale jednocześnie owocny dzień uroczystym apelem z udziałem niespodziewanie przybyłej pani Dyrektor. Podziękowała serdeczne wszystkim za udział i zaangażowanie, potem rozdano słodkie prezenty z okazji Dnia Dziecka.

Następnie obóz rozpoczął przygotowania do "przerzutu" na jutrzejsze zajęcia z zakresu strzelań z broni bojowej.

L. Kantor

• Dzień drugi

03.06.2022

Mnóstwo wrażeń i pozytywnych emocji towarzy uczniom klas policyjnych i wojskowych, którzy pełni determinacji trenują swoje umiejętności podczas obozu kondycyjnego w Gołkowicach Górnych.

Szczegółowa relacja z wtorkowych zajęć wkrótce

Powodzenia